top of page

Piecki-Migowo. Razem planujemy rozwój dzielnicy!

autorowane Miasto Gdańsk


Zapraszamy na cykl spotkań i warsztatów dla mieszkańców dzielnicy Piecki Migowo i okolic, poświęconych przyszłości dzielnicy i wspólnemu wypracowaniu planu rozwoju tzw. masterplanu.Piecki-Migowo to znacząca dzielnica Gdańska!

Piecki-Migowo to dzielnica górnego tarasu miasta Gdańska. Struktura przestrzenna dzielnicy opiera się na układzie zabudowy wokół trzech głównych osi: ul. Jaśkowa Dolina, ul. Rakoczego i ul. Bulońskiej. W latach 70. i 80. XX wieku wybudowano tu duże osiedle mieszkaniowe - Spółdzielnię Mieszkaniową „Morena”, od nazwy której pochodzi stosowana potocznie nazwa tej części Gdańska. W ostatnich latach z kolei znacząco przyspieszył proces wprowadzania nowej zabudowy mieszkaniowej z usługami podstawowymi oraz inwestycji w infrastrukturę tramwajową. Powierzchnia Piecek-Migowa wynosi 4,25 km kw., co oznacza gęstość zaludnienia na poziomie 6477 osób na km kw. Pod koniec 2020 roku zameldowanych było w tej dzielnicy 27 527 osób i tym samym jest to trzecia najludniejsza dzielnica Gdańska.


Jeśli mieszkasz lub pracujesz w dzielnicy Piecki-Migowo - weź udział w projekcie!

Warsztaty „Piecki-Migowo. Razem planujemy rozwój dzielnicy!” organizowane przez Miasto Gdańsk we współpracy z dzielnicą Piecki Migowa mają na celu partycypacyjne wypracowanie planu rozwoju dzielnicy z udziałem lokalnych ekspertów: mieszkańców i mieszkanek, osób działających społecznie, przedstawicieli instytucji i firm lokalnych oraz radnych i urzędników Miasta Gdańska. Projekt opiera się na dialogu o przyszłości społeczno-przestrzennej dzielnicy. Efektem końcowym projektu będzie dokument tzw. masterplan wspierający w przyszłości planowanie w dzielnicy.


Harmonogram cyklu

17.11.2022 Inauguracja debaty o rozwoju dzielnicy – spotkanie otwarte

28.11.2022 Warsztaty planistyczne (I) - poprzedzone rekrutacją*

19.12.2022 Warsztaty planistyczne (II) - poprzedzone rekrutacją*

30.01.2023 Warsztaty planistyczne (III) - poprzedzone rekrutacją*

20.02.2023 Prezentacja wyników – spotkanie otwarte


*Rekrutacja na warsztaty planistyczne

Rekrutujemy kilkudziesięcioosobową grupę osób reprezentatywną dla społeczności dzielnicy do cyklu 3 warsztatów.


Rekrutacja na warsztaty została zamknięta w dniu 21 listopada 2022 r. W warsztatach weźmie udział 40 osób, które reprezentują profil demograficzny dzielnicy.

Comments


bottom of page